fbpx

Tarihi Harput’ta yöresel ürünler tanıtıldı

featured
service

Türk mutfağının tarihi ve kültürel mirasını tanıtmak amacıyla Elazığ`ın 4 bin yıllık Harput Mahallesi`nde düzenlenen ‘‘Türk Mutfağı Haftası‘‘ programında yöresel yemekler tanıtılarak, vatandaşlara ikram edildi. Cumhurbaşkanlığı ve Emine Erdoğan`ın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile kutlanan Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla 21-27 Mayıs tarihleri arasında yurt içi ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Tarihi Harput’ta yöresel ürünler tanıtıldı

 

Bu çerçevede Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 4 bin yıllık Harput Mahallesi’nde program düzenlendi. Etkinlik sonrasında açıklama yapan Vali Toraman, ”Türkiye`nin önemli zenginliklerinden birisi olan Türk mutfağının tanıtılması, geliştirilmesi için Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan`ın himayesinde düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde bugün tarihi Harput meydanında bir aradayız.

Elazığ gastronomisinin Türk mutfağında önemli bir yeri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ise, ”21-27 Mayıs Türk mutfağının tüm Türkiye`de tanıtılması, bir anlamda insanlarımıza anlatılması için Harput`ta Sara Hatun Meydanı`nda tanıtımını yapıyoruz.

Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi iş birliğinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla bu anlamda Elazığ mutfağını Türk mutfağı içerisinde tanıtmaya gayret ediyoruz.

Tarihi Harput’ta yöresel ürünler tanıtıldı

 

Programa Vali Toraman ve Belediye Başkan Yardımcısı Bilginoğlu`nun yanı sıra İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Evren, İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Tarihi Harput’ta yöresel ürünler tanıtıldı
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.