fbpx

Kazan Vadisi’nde foto safari hazırlığı

featured
service

HAKKARİ (İHA) – Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bu yıl 5.’si düzenlenecek Foto Safari ve Tabiat Sporları Festivali’nin Kazan Vadisi’nde yapılacağı belirtildi.

Türkiye ve dünyanın birçok yerinden gelen tabiat, fotoğraf ve spor tutkunlarının katıldığı şenlik her yıl büyük ilgi görürken, bu yıl ise birçok farklı aktifliklerin yapılması planlanıyor. İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hakkari Valiliği, Çukurca Kaymakamlığı ve Çukurca Belediyesi tarafından düzenlenecek şenliğin bu yıl ise 1995 yılından beridir terör nedeniyle kapalı olan Kazan Vadisi’nde gerçekleştirileceği bildirildi.

Bölgede sağlanan huzur ortamıyla birlikte birçok sportmen ve tabiat tutkunu için mükemmel alanlara sahip olan Kazan Vadisi ile Han Yaylası’nı ziyaret eden Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, Belediye Başkanı Nazmi Demir, Çukurca Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Monopol ve kurum amirleri, yapılan hazırlıkları yerinde inceledi.

Kazan Vadisi’nin sesini sporla tüm dünyaya duyuracaklarını tabir eden Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, “Bu yıl ilçemizde düzenlenecek olan Çukurca 5. Foto Safari ve Tabiat Sporları Şenliği için muazzam bir yer olan Kazan Vadisi’nde yamaç paraşütü, bisiklet yarışı, dağ yürüyüşleri üzere birçok aktiflik gerçekleştireceğiz. Kazan Vadisi’nin sesini sporla tüm dünyaya duyuracağız” dedi.

Çukurca Belediye Başkanı Nazmi Demir ise bölgede birçok acının yaşandığını belirterek, Kazan Vadisi’nde artık huzurun ve hoşlukların hakim olacağını söyledi.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Kazan Vadisi’nde foto safari hazırlığı

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!