fbpx

Eşinin kardeşine böbreğini verip hayatını kurtarmıştı, şimdi kendi hayatını kurtardı

Elazığ'da, yaklaşık 5 yıl önce eşinin kardeşine böbreğini ve onun hayatını kurtaran bir kişi, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde geçirdiği mide ameliyatı sayesinde sağlığına kavuştu.

featured
service

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine aşırı kiloları sebebiyle başvuran ve daha önce organ bağışında bulunan Yüksel G., başarılı bir obezite ameliyatı geçirdi.

Tek böbreği olduğu için daha hassas olan ameliyat Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde başarıyla uygulandı.

Bu tarz riskli hastaların da güvenli bir şekilde obezite cerrahisi ameliyatı olabildiklerini ifade eden Hastanenin Cerrahi Onkoloji Kliniğinde görevli Op. Dr. Serkan Yılmaz, ”Hastamız bize şişmanlık ameliyatı olmak için başvurdu.

Kendisinin de dediği gibi 5 yıl önce eşinin kardeşine böbreğini vermiş. Böbrek nakilli ve riskli bir hastamız. Bu tarz hastalar da yani organ bağışlayan hastalar da morbid obezite ameliyatları olabilmekte.

Hastamız da böbreğini vererek bir başkasına fayda sağladıktan sonra şimdi kendisi için de kilolarından kurtularak, kendi sağlığı için daha iyi bir hayata geçmek için bu ameliyatı olmaya karar verdi ve ameliyatı başarılı geçti. Hastamıza sağlık ve şifalar diliyorum, geçmiş olsun” dedi.

Geçirdiği başarılı ameliyatın ardından duygularını dile getiren Yüksel G. ise ”Bundan 5 yıl önce eşimin kardeşine böbreğimi verdim. Fazla kilolarımdan kurtulmak için şimdi de mide ameliyatı oldum.

Dizlerim çok ağrıyordu, dizlerim iyi olsun diye. Hangi doktora gittiysem ameliyat dediler. Çok memnunum. Hocama da çok güvendim, çok güzel geçti ameliyatım. İnşallah bundan sonra daha iyi olacak” diye konuştu.

Kaynak : İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Eşinin kardeşine böbreğini verip hayatını kurtarmıştı, şimdi kendi hayatını kurtardı
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.