fbpx

ABD Başkanı Biden’dan gaf: İlk siyah kadın başkan yardımcısı olmaktan gurur duyuyorum

featured
service

ABD Başkanı ve Demokrat Parti’nin kasım seçimlerindeki adayı Joe Biden, Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump ile yaptığı televizyon münazarasında berbat bir performans sergileyerek çuvalladığını ancak adaylıktan çekilmeyeceğini söyledi. Biden, katıldığı radyo programında gaf üstüne gaf yapmayı da sürdürdü.

Başkanlık seçimlerindeki rakibi Donald Trump’la karşı karşıya geldiği televizyon programında konuşmakta zorlandığı performansıyla yarıştan çekilme baskısı altında kalan Joe Biden, katıldığı bir radyo programında yaptığı açıklamalarla yine şaşkına çevirdi.

Biden, dün Pensilvanya eyaletindeki Philadelphia şehrinde yer alan radyo istasyonu WURD’a verdiği röportajda, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve eski ABD Başkanı Barack Obama’dan bahsederken yeni bir gafa imza attı.

ABD tarihinin en yaşlı Başkanı olan 81 yaşındaki Biden, “ülkenin ilk siyah kadın başkan yardımcısı” olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek destekçileri arasında yine hayal kırıklığı yarattı.

Biden, söyleşisinde şunları söyledi:

“Bu arada, dediğim gibi, ilk başkan yardımcısı, ilk siyah kadın olmaktan gurur duyuyorum… siyah bir başkanla birlikte görev yapmaktan. Yüksek Mahkeme’ye ilk kez bir siyah kadının atanmasında rol oynamaktan gurur duyuyorum. Yapabileceğimiz çok şey var çünkü biz ABD’yiz.”

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
ABD Başkanı Biden’dan gaf: İlk siyah kadın başkan yardımcısı olmaktan gurur duyuyorum

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!