fbpx

3000 rakımlı harika görüntüsüyle Munzur Dağı’nda yaz ve kış birarada yaşanıyor

featured
service

Tabiat yürüyüşü (trekking) yaparak Erzincan ile Tunceli ortasındaki 3000 rakımlı Munzur Dağları’na çıkan vatandaşlar, süper görünümde buzul gölünün üzerinde yüzerek yazla kışı bir ortada yaşadılar.

3000 rakımlı Munzur Dağları’nın tepesi doğal hoşluğuyla görenleri adeta büyülüyor. Haziran ayında da karla kaplı olan Munzur’un doruğu trekking yapan tabiat severlerin uğrak yeri oluyor. Bir yanda kar ve buzul göller, öbür yanda açan rengarenk çiçekler dört mevsimi bir ortada barındırıyor. Kendilerine rehberlik eden yöre halkıyla birlikte yaklaşık 10 saat yürüyerek Munzur’un tepesine çıkan vatandaşlar, Haziran’da kışı yaşadılar. Vatandaşlar, Munzur’da yazın ortasında kışı yaşadıklarını söz ederek, adrenali sevenler için bulunmaz bir yer olduğunu söz ettiler.

Munzur Dağları’ndaki en büyük buzul göl olan Yeşil Göl’de yüzen doğaseverler, “Yaban hayatının kendini en inançta hissettiği yerlerdendir. Ayısından şamuasına, çengel boynuzlu dağ keçisine hepsini tıpkı alan içinde 1 kilometre uzaklıkla burada görmek mümkün. Bunun yanında ufak göller de yer almakta ve açan çiçekler göllere başka bir hoşluk katmakta. Gidiş dönüş yürüme 10 saat aralıkta olan göller bunlar. Yazın ortasında kışı yaşıyor insan. Adrenali sevenler için bulunmaz bir tabiat, kamp kurmak için süper alanlar. Yalnız çok uzak olduğundan fazla yükle çıkmak bazen yorucu oluyor ancak insan o doğayı görünce tüm yorgunlukları unutuyor” diye konuştular.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
3000 rakımlı harika görüntüsüyle Munzur Dağı’nda yaz ve kış birarada yaşanıyor

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!