fbpx

Tutuksuz yargılanacak… Dilan Polat duruşmada fenalık geçirdi: “Allah’ım ne olur kurtar”

featured
service

Kara para aklama suçundan tutuklu bulunan Engin-Dilan Polat çifti, şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırının azmettiricisi oldukları gerekçesiyle bugün hakim karşısına çıktı.

Dilan Polat, mahkeme başlar başlamaz yere çökerek sinir krizi geçirdi. İnfaz koruma memurları tarafından sandalyeye oturtulan Polat için duruşma salonuna doktor geldi.

Tutuksuz Yargılama

Gazeteci Emrullah Erdinç, Dilan Polat ve Engin Polat hakkında tutuksuz yargılama kararının çıktığını öne sürdü.

Banu Parlak’ın güzellik merkezine geçen yıl 1 Ekim’de düzenlenen silahlı saldırıyı Dilan ve Engin Polat çiftinin azmettirdiği iddia edilmişti. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın düzenlediği iddianamede Dilan ve Engin Polat çifti ile Sezgin Polat’ın ‘Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit’, ‘Mala zarar verme’ suçlarından toplamda ayrı ayrı 8 yıla kadar hapsi talep edilmişti.

“Allah’ım hiçbir suçum yok”

Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davayı yakından takip eden gazeteci Emrullah Erdinç, X hesabından verdiği bilgilerde “Allah’ım hiçbir suçum yok, Allah’ım ne olur kurtar” diyerek fenalaştı. Fenalık geçiren Dilan Polat duruşma salonundan dışarı çıkarıldı. Banu Parlak da “Dilan buradayım bak” diyerek ağladı.

Devam eden duruşmada hâkim, dosyanın İstanbul Adliyesi’ndeki örgüt dosyası ile birleştirme talebinin reddedilerek mahkemesine geri döndüğünü söyledi. Mahkemeye sunduğu dilekçesi okunan Banu Parlak, Dilan, Engin ve Sezgin Polat yönünden katılma talebinden vazgeçtiğini ancak diğer sanıklar yönünden katılma talebinde bulunduğunu belirtti.

”Banu Parlak’ın iş yerinin kurşunlanması talimatını ben verdim”

Öte yandan dilekçe sunan Gültekin Alan isimli bir kişi ise, “Barış Boyun İstanbul ve Avrupa’da terörle mücadele görev yapan birisidir. Daltonlar ve Barış Boyun benim komutandadır. Banu Parlak’ın iş yerinin kurşunlanması talimatını ben verdim” ifadelerini kullandı.

Söz verilen Engin ve Sezgin Polat ise dilekçeyi sunan kişiyi tanımadıklarını ve dilekçe hakkında bilgileri olmadığını söyledi.

0
vay_be_
Vay Be!
3
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
1
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
4
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Tutuksuz yargılanacak… Dilan Polat duruşmada fenalık geçirdi: “Allah’ım ne olur kurtar”

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!