fbpx

Rusya, Ukrayna’nın Başkenti Kiev’deki bir çocuk hastanesini hedef aldı: 20’den fazla kişi öldü

featured
service

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın Kiev’e düzenlediği yoğun füze saldırısında çocuk hastanesinin zarar gördüğünü açıkladı. Saldırılar sonucunda 20 kişi hayatını kaybederken, 56 kişi de yaralandı.

Zelenski, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’nın başkenti Kiev’in yanı sıra Dnipro, Kriviy Rig, Slovyansk ve Kramatorsk şehirlerine 40’tan fazla füze ile saldırdığını belirtti.

Saldırılarda evlerin ve altyapının yanı sıra başkentteki çocuk hastanesinin zarar gördüğünü aktaran Zelenski, saldırıya maruz kalan bölgelerde acil servislerin görevde olduğunu ifade etti.

Kiev Şehri Askeri İdare Başkanı Sergey Popko da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kiev’de hava savunma sisteminin devrede olduğunu belirtti. Rus saldırıları sonucunda kentin çeşitli ilçelerine füze parçalarının düştüğünü kaydeden Popko, Solomen, Golosiyiv, Darnitsa ve Svyatoşin ilçelerinde bazı binaların ve araçların hasar gördüğünü ifade etti.

Popko, Şevçenko ilçesindeki çocuk hastanesinin de hasar gördüğünü ve başkentteki saldırılarda en az 7 kişinin yaşamını yitirdiğini, 25 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Kriviy Rig Kenti Savunma Konseyi Başkanı Oleksandr Vilkul da Rusya’nın kente düzenlediği füze saldırısında 10 kişinin hayatını kaybettiğini ve 31 kişinin yaralandığını bildirdi.

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Rusya, Ukrayna’nın Başkenti Kiev’deki bir çocuk hastanesini hedef aldı: 20’den fazla kişi öldü

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!