fbpx

Özgür Özel, çağrı yaptı: Bu akşam 21.00’da başlıyoruz! Ya zam olacak, geçim olacak ya da seçim olacak!

featured
service

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Birlik Mesajı

Özel, Sivas ve Başbağlar olaylarına değinerek, “Sivas’ı yakan zihniyet ne kadar kara, ne kadar kötü, ne kadar alçaksa; Başbağlar’ı kurşuna dizenler aynı kötülükte aynı alçaklıktadır. Türklerle Kürtler, Alevilerle Sünniler kardeştir. Onları birbirlerine düşürmeye çalışan kim varsa da kalleştir. Yaşasın halkların kardeşliği, yaşasın Alevilerin Sünnilerin kardeşliği,” dedi.

UEFA’ya Tepki

Milli takıma yapılan haksızlıklara ve UEFA’nın adaletsizliğine değinen Özel, “Milli takımımız son dakikaya kadar pes etmemesine rağmen, son 15 dakikadaki iki şanssızlık sonucunda kupaya veda etti. Ama takımımızın ve Türkiye’nin tüm renklerini birlikte kucaklayan herkesin başarısını kutluyorum,” ifadelerini kullandı.

Toplumsal Bölünmeye Karşı

Özel, toplumu bölüp nefret üretenlerin Avrupa’da aşırı sağcı hareketleri güçlendirdiğine dikkat çekti. “Yoksulların karnını doyurmak ve eşitlikçi politikalar üretmek bizim işimiz. 31 Mart’ta yoksullar, asgari ücretliler ve emekliler için kavga eden CHP’nin başarısı sosyalistlerin başarısı olacaktır,” dedi.

Kadının Soyadı Tartışması

Kadının soyadıyla ilgili düzenlemeye de değinen Özel, “Anayasa Mahkemesi, hangi soyadını kullanacağına kadın karar verir diyor. AK Parti ise kadınların anayasal kazanımını tekrar ellerinden almaya çalışıyor,” dedi.

MEB ve Yusuf Tekin Eleştirisi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın politikalarını eleştiren Özel, “Yusuf Tekin büyük bir suç işledi. 1 milyon öğretmenin diplomasına el koymak en büyük emek hırsızlığıdır. Bu evlatlarımızın geleceğini yedirmeyeceğiz,” şeklinde konuştu.

TÜİK ve Enflasyon Verileri

TÜİK’in enflasyon verilerini eleştiren Özel, “TÜİK, bizzat bir devlet kurumu eliyle sürdürülen açık bir ihanetle karşı karşıyayız. ENAG’ın verilerine göre enflasyon yüzde 160, TÜİK ise yüzde 80 diyor. TÜİK, her ay vatandaşın cebinden para çalıyor,” dedi.

Türkiye’ye Çağrı

Son olarak Özel, “Bütün Türkiye’ye sesleniyorum. Bu akşam saat 21.00’de ışıkları yakın ve kapatın. Zam istiyorsanız, sesimizi duyuralım. Ya zam olacak, geçim olacak ya da seçim olacak!” çağrısında bulundu.

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Özgür Özel, çağrı yaptı: Bu akşam 21.00’da başlıyoruz! Ya zam olacak, geçim olacak ya da seçim olacak!

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!