fbpx

Özel öğrenciler polis botuyla Van Gölü’nü gezdi

featured
service

Bitlis’in Güroymak ilçesindeki Gölbaşı Ortaokulu koordinesinde başlatılan proje kapsamında 24 özel ihtiyaçlı öğrenci için polis botuyla Van Gölü’nde seyahat düzenlendi.

Güroymak’ta rehabilitasyon okullarında eğitim gören 24 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Bitlis Emniyet Müdürlüğüne bağlı Tatvan’daki polis kampına getirildi. Burada öğrencilere dalgıçlık ve dalış materyalleri hakkında bilgilendirmeler yapıldıktan sonra bota bindirilerek can yelekleri giydirildi. Gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasının ardından Bitlis Emniyet Müdürlüğü Muhafaza Şubesine bağlı Sualtı Küme Amirliğine tahsis edilen “Şehit Çarşı ve Mahalle Bekçisi İsa Budak” denetim botuna bindirilen öğrencilere Van Gölü’nde seyahat yaptırılarak çeşitli ikramlar ve ikramlar verildi.

Mevzuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan rehabilitasyon merkezinde vazifeli Ruhsal Danışman Mehmet Şah Özcan, “Özel ihtiyaç öğrencilerimizi buraya getirerek kıyı güvenlik botlarıyla gezdirdik. Özel çocuklarımızla göstermelik değil de hayatın her alanında bizim bunlara müspet bir ayrımcı yaklaşımımız var. Bugün çok eğlendiler. Çok farklı geldi onlara. Çok hoş oldu. Umarım bu tıp etkinlikler yalnızca bir gün, bir hafta ile kalmaz. Hayatımızın her alanında en azından farkındalık oluşsun diye daha da artırılır diye yetkililer seslenmek istiyoruz. Bu aktiflikte emeği geçen hocalarımıza ve emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Özel öğrenciler polis botuyla Van Gölü’nü gezdi
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.