fbpx

Milli Savunma Bakanlığı’ndan ‘3. Dünya Savaşı’ açıklaması: Hazırız!

featured
service

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, gündemdeki gelişmelerle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özellikle “3. Dünya Savaşı” ve TSK’nın olası bir savaşa hazırlık durumu hakkında açıklamalar yapıldı.

Bakanlık kaynakları, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın “3. Dünya Savaşı” ihtimalinin göz ardı edilmemesi gerektiği yönündeki açıklamalarıyla ilgili sorulara şu yanıtı verdi:

“Birinci ve ikinci dünya savaşlarında olduğu gibi topyekûn bir risk var mı derseniz tabii ki bir ihtimal. Biz MSB olarak savunma ve güvenliğimize yönelik değerlendirmelerimizi yapıyor ve güncellenmesi gereken bütün planlarımızı yeni değerlendirmeler ışığında yapıyoruz. En hazırlıklı ülkelerden biri olduğumuzu da rahatlıkla söyleyebiliriz. TSK zaten dinamik bir ordu. Birçok coğrafyada sürekli faaliyetler icra eden bir ordu. Kendi planlarını, kendi lojistiğini test etmiş onaylatmış bir ordu. Dünyanın birçok noktasında barışı destekleme faaliyetleri de yapıyor. Üçüncü dünya savaşı gibi karanlık bir tabloyu başta ülkemiz olmak üzere kimse istemez, ama ordumuzun da her türlü senaryoya hazır olduğunu belirtmek gerekir.”

Bakanlık, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sürekli olarak faaliyetlerini güncellediğini ve olası tüm senaryolara karşı hazırlıklı olduğunu vurguladı. TSK’nın birçok coğrafyada aktif faaliyet gösterdiği ve barış destekleme görevlerinde bulunduğu da belirtildi.

2
vay_be_
Vay Be!
2
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
2
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
1
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
6
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
1
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Milli Savunma Bakanlığı’ndan ‘3. Dünya Savaşı’ açıklaması: Hazırız!
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.