fbpx

Mardin’deki yangınlarda bin 700 dönümün üzerinde buğday tarlası küle döndü

featured
service

Mardin’in Kızıltepe ve Derik ilçelerinde 9 başka noktada çıkan yangınlarda birinci belirlemelere nazaran bin 700 dönümün üzerinde buğday ekili arazi küle döndü.

Kızıltepe ilçesinde 4, Derik ilçesinde de 5 başka bölgede buğday ekili yerlerde yangın çıktı. Çıkış nedeni şimdi belirlenemeyen yangınlar rüzgarın da tesiriyle yayıldı. Etraftaki vatandaşların ihbarıyla yangınlara itfaiye gruplarının yanı sıra iş makineleri ve traktörlerle de köylüler müdahalede bulundu. Köylülerin de dayanağıyla itfaiye takımlarının müdahale ettiği kimi noktalardaki yangınlar rüzgarın tesiriyle 2 gün boyunca sürdü. Yapılan çalışmalarla denetim altına alınan yangınlarda birinci belirlemelere nazaran bin 700 dönümün üzerinde buğday ekili arazi küle döndü. Çıkan yangınlara müdahale eden 2 traktör de ziyan gördü.

Kızıltepe Zahireciler Derneği’nden yapılan açıklamada, “Derik ilçemize bağlı Halıtveran, Doğancı ve Kayacık köylerinde meydana gelen yangında birinci açıklamalara nazaran bin 300 dönüm buğday tarlası yanıp kül oldu, hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Buğdayları yanan çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Allah beterinden esirgesin inşallah” denildi.

Yangınlara ait jandarma tarafından inceleme başlatıldı.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Mardin’deki yangınlarda bin 700 dönümün üzerinde buğday tarlası küle döndü

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!