fbpx

Kayseri’de İstismar İddiası Sonrası Olaylara İlişkin 67 Kişi Gözaltına Alındı

featured
service

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri Melikgazi’de 5 yaşındaki bir çocuğa yönelik istismar iddiasının ardından kentte yaşanan olaylara ilişkin soruşturma başlatıldığını ve 67 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dün akşam saatlerinde Kayseri, Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde Suriye uyruklu I.A adlı şahıs, akrabası olan Suriyeli bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine, çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edilmiştir. Konuyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır. Ancak daha sonra vatandaşlarımız bu bölgede toplanmış, insani değerlerimize yakışmayan bir tavırla yasa dışı hareket ederek Suriye uyruklu şahıslara ait ev, iş yeri ve araçlara zarar vermiştir. Söz konusu eylemlere güvenlik güçlerimizin müdahalesi esnasında 67 şahıs gözaltına alınmıştır. Toplanan kalabalık saat 02.00’dan sonra dağılmıştır. Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedir. Yüce Türk Adaleti, suçlulara hak ettikleri cezaları vermektedir. Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez. İnancımızda, medeniyet değerlerimizde, Aziz Milletimizin sicilinde olmayan yabancı düşmanlığına müsaade edemeyiz” dedi.

Ne Olmuştu?

Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi’nde Suriyeli İ.A’nın (26) amcasının kızı 7 yaşındaki M.A’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasının ardından dün gece Suriyelilere ait iş yerleri ve araçlar tahrip edildi. Yaşanan olaylarda 14 emniyet mensubu ve 1 itfaiye eri de yaralandı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı olaylarla ilgili soruşturma başlattı. 9 kişi Geri Gönderme Merkezi’ne götürüldü.

Olaylarla ilgili Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesince yapılan çalışmalarda 26 rapor düzenlendi. Çeşitli sosyal medya hesaplarına da soruşturma başlatıldı.

Kayseri Valiliği, çocuğun koruma altına alındığını açıklamıştı. Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliği de yayın yasağı ve soruşturma dosyası hakkında kısıtlama kararı almıştı.

1
vay_be_
Vay Be!
1
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
4
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Kayseri’de İstismar İddiası Sonrası Olaylara İlişkin 67 Kişi Gözaltına Alındı
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.