fbpx

İnsan kaçakçılığı yapan general gözaltına alındı

featured
service

Geçen aylarda Şanlıurfa’da yapılan bir operasyonda, emir astsubayı ve uzman çavuşun, Suriye’de görev yapan B.Ç. isimli generalin makam aracıyla sınırdan insan kaçakçılığı yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu olayın ardından B.Ç., Ankara’da gözaltına alındı.

HalkTV’de yer alan habere göre, gözaltına alınan B.Ç. Şanlıurfa’ya götürüldü.

MSB Doğruladı

İddiaların gündeme gelmesinin ardından Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, şu açıklamayı yaptı:

“Suriye’de görevli bir Tugay Komutanının makam aracıyla emir astsubayı ve koruma personeli tarafından eylemin gerçekleştirildiği tarafımızdan tespit edilmiş ve savcılığa bildirilmiştir. Olay hakkında adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Hazırlık soruşturması adli makamlar tarafından gizli olarak yürütülmektedir. Olaya karışan kişiler tutuklanmıştır. Sözleşmeli personelin sözleşmeleri feshedilmiş, diğer personel yüksek disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Birlik komutanı Tuğgeneral emekliliğe sevk edilmiştir. Söz konusu olayda sınır geçiş kapısından sorumlu birlik komutanının görev yeri değiştirilmiştir.”

Olayla ilgili soruşturmalar sürüyor.

1
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
3
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
10
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
İnsan kaçakçılığı yapan general gözaltına alındı
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.