fbpx

İçişleri Bakanı duyurdu: 7 kaçak göçmen öldü, 19 kişi kurtarıldı (VİDEO)

featured
service

İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurlarının geri ittiği can salının kayalıklara çarpıp batması sonucu 7 kaçak göçmenin cesedine ulaşıldı. Yüzerek Karaada’ya çıkan 18 ve bölgedeki balıkçıların sudan çıkardığı 1 olmak üzere toplam 19 kaçak göçmen kurtarıldı. Kayıp olduğu tespit edilen 1 kaçak göçmen ise aranıyor.

Sahil güvenlik ekipleri, saat 10.47’de alınan ihbar üzerine harekete geçti. İhbar, Çeşme Karaada üzerinde bir grup kaçak göçmenin olduğu, bölgedeki balıkçı teknesine 1 göçmenin denizden alındığı ve denizde başka göçmenlerin olabileceği yönündeydi. Sahil güvenlik ekipleri, 1 helikopter, 4 bot ve 1 dalış timiyle bölgede arama kurtarma çalışması başlattı.

Ekipler, 18’i Karaada’da, 1’i de balıkçı teknesinde olmak üzere 19 kaçak göçmeni kurtardı. Göçmenlerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Öte yandan arama kurtarma çalışmaları sırasında 7 kaçak göçmenin cesedine ulaşıldı.

Kurtarılan kaçak göçmenler, ilk ifadelerinde, Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına yakın bir mevkide sürüklenmeye terk edildiklerini ve içinde bulundukları can salının kayalıklara çarpıp batması sonucu yüzerek Karaada’ya çıktıklarını belirtti.

Göçmenler, can salında toplam 27 kişi olduklarını söyledi. Kaçak göçmenlerin ifadelerine göre kayıp olan 1 kişi için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da olayı sosyal medya hesabından duyurdu.

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
İçişleri Bakanı duyurdu: 7 kaçak göçmen öldü, 19 kişi kurtarıldı (VİDEO)

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!