fbpx

Eti Krom, üretimi durdurup işçileri ücretsiz izne çıkardı

featured
service

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bulunan Eti Krom Yıldırım AŞ’ye ait KEF bölgesindeki üretime geçici süreyle ara verildi ve işçiler ücretsiz izne çıkarıldı.

Alacakaya ilçesindeki Eti Krom Yıldırım AŞ’ye ait maden ocaklarında çalışan işçiler, çeşitli haklar talep ederek yönetime süre tanıdıktan sonra eylem başlattı.

300’ü aşkın işçinin başlattığı eylem 11’inci gününe girdi. Eylemin 11’inci gününde şirket, KEF bölgesindeki üretime geçici olarak ara verildiğini ve işçilerin ücretsiz izne çıkarıldığını duyurdu.

Şirket yetkililerinden yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereğince KEF Maden işletmesinin ekonomik gerekçelerle aksi karar alınıncaya kadar geçici süre ile kapatılmasına, çalışan işçilerin ücretsiz izne çıkartılmasına karar verilmiştir. 9 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere alınan kararlar, KEF Maden işletmesinde görev yapan Eti Krom AŞ, Yılkrom Maden ve Enerji Yat Tic. San. AŞ, Eti Beton ve Atık Geri Kazanım San. Tic. AŞ kadrosunda görev yapan mavi yakalı tüm çalışanlarımızı kapsamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Dün yapılan toplantıda Eti Krom Yıldırım AŞ sahibi Ali Rıza Yıldırım, işçilerle bir araya gelerek taleplerini dinlemiş ve işçilerle konuşması gündem olmuştu.

İHA

1
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
2
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
2
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
9
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Eti Krom, üretimi durdurup işçileri ücretsiz izne çıkardı

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!