fbpx

Erzurum 2. OSB’nin alanı genişliyor

featured
service

Erzurum’da yatırımcıların ağır arsa talebinde bulunduğu 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin 3. Etap alanının genişletilmesiyle ilgili Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’le yapılan görüşmede mutabakata varıldı.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Lideri ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın’ın, TOBB’un 80. Genel Şurasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 2. OSB 3. Etabın genişletilmesiyle ilgili talebi arz etmesi ve sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’le bir randevu gerçekleştirildi.

Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’le birlikte Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekilleri; Selami Altınok, Mehmet Emin Öz, Abdurrahim Fırat ve Fatma Öncü, Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Sekmen, AK Parti Vilayet Lideri İbrahim Küçükoğlu, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Lideri ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın ile 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya’nın yer aldığı bir heyet Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’i ziyaret etti.

Bakanlık yetkililerinin de yer aldığı ziyarette, 2.OSB’nin genişletilmesi için talep edilen Ulusal Savunma Bakanlığı’na ilişkin arazinin 3.Etap alana dahil edilmesi konusunda mutabakata varıldı. 2.OSB’ye ek edilecek alanla ilgili yer tespiti ile imar ve parselasyon planlarının hazırlanması için gerekli teknik çalışmaların da en kısa vakitte başlatılacağı tabir edildi.

Özakalın; “Erzurum’un endüstrileşmesi için el birliğiyle çaba gösteriyoruz”

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’le yapılan görüşmeyle ilgili fikirlerini lisana getiren ETSO Yönetim Kurulu Lideri ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın şunları söyledi; “Sayın Cumhurbaşkanımızın Erzurum’a olan ilgisi ve hassasiyetine bir defa daha memnuniyetle şahit olduk. Yatırımcılarımızın 2. Organize Sanayi Bölgesindeki ağır arsa taleplerini karşılamaya yönelik bu talebimize Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in başkanlığında ziyaret ettiğimiz Sayın Milli Savunma Bakanımızın olumlu yaklaşımı bizleri keyifli etti. Erzurum’un endüstrileşmesi ismine çıktığımız yolda siyasilerimiz, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve ETSO olarak bizler el birliğiyle büyük bir uğraş gösteriyoruz. Erzurum iş dünyamız ismine bu hususta her vakit bizleri destekleyen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milli Savunma Bakanımıza, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza, Sayın Valimize, Sayın milletvekillerimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, bedelli siyasetçilerimize ve Bakanlık bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıyeten, süreci en başından itibaren yakından takip eden ve sürecin her kademesinde bizlere dayanağını esirgemeyen TOBB Yönetim Kurulu Liderimiz Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na şehrimiz ve Erzurum iş dünyamız ismine teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bugünden sonra 2.OSB 3.Etap alanının genişletilmesiyle ilgili süreç daha da hızlanacak ve yatırımcılarımızın taleplerini hızla karşılayacağız”

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Erzurum 2. OSB’nin alanı genişliyor

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!