fbpx

Elazığ’da sokak köpekleri dehşet saçtı: Koyun ve tavukları telef ettiler

featured
service

Elazığ’da grup halindeki sokak köpekleri, bir ağıl ve kümeste 2 koyun ile 7 tavuğu telef etti, 3 koyunu ise yaraladı.

Olay, gece saat 02.30 sularında Ulukent Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, başıboş sokak köpekleri, emekli 69 yaşındaki Celal Karabulut’a ait ağıl ve kümese girerek koyunlara saldırdı.

Sokak köpekleri, girdikleri ağılda 2 koyunu telef ederken, 3 koyunu da yaraladı. Ardından ağılın yanındaki kümese saldırarak 7 tavuğu telef etti. Sesler üzerine ağıla giden Karabulut, köpekleri kovalayarak uzaklaştırdı.

Hayvanlarına baktığında şok olduğunu belirten Karabulut, hayvanlarda kuduz hastalığı olup olmadığını öğrenmek için tahlil yapılacağını söyledi. Ayrıca, sürü halinde koyun ve tavuklarına saldıran başıboş köpeklerle ilgili bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

Karabulut, “Köpeklerin seslerini duydum, dışarı çıktım. Koyunların bulunduğu yere gittim. Çoğunun yerde ve yaralı olduğunu gördüm. 6 tanesi yaralı, 2 tanesini de anında kestim. 7 tane tavuğum telef oldu. Başıboş köpekler Harput’tan gece iniyor, sabah saatlerinde yine oraya çıkıyorlar. Ben emekliyim. Vakit geçirmek için 3-5 tane koyun almıştım onlara bakıyordum” dedi.

İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
4
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
2
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
2
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Elazığ’da sokak köpekleri dehşet saçtı: Koyun ve tavukları telef ettiler
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.