fbpx

Elazığ’da bayramın son gününde kurbanlık alma telaşı sürdü

featured
service

Elazığ’da Kurban Bayramının son gününde hayvan pazarlarında satışlar sürerken bazı vatandaşlar ise sıcak havaya rağmen geldikleri kurban satış yerinde sıkı pazarlıklar yaparak kurbanlıklarını almaya çalışıyor.

Kentteki kurban pazarlarında büyükbaş hayvanların çoğunluğu satıldı, küçükbaş hayvan satıcıları ise ellerinde kalan kurbanlıkları satmayı sürdürüyor. Bayramın son gününde daha ucuza kurbanlık almak isteyen vatandaşlar bir süre pazarları gezdi. Pazarda, fiyatların biraz daha düşmesi beklentisiyle pazara gelen vatandaşlar, aldıkları kurbanlıklarını Elazığ Belediyesi tarafından kurulan kesimhanelerde ya da farklı yerlere götürerek kesim işlemlerini gerçekleştiriyor.

’’Fiyat biraz daha uygun’’

Son günde pazara gelen vatandaşlardan Ümit Keskin, ’’Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı mübarek olsun. Gelip kurbanımızı kestik. Son günlere bırakmamızın sebeplerinden birisi, fiyatın biraz daha uygun olmasıdır” dedi.

Mehmet Batu ise ’’Kurbanımızı kesmeye geldik. Çok mutluyum. Bayramınız mübarek olsun. Kurbanımızı ben seçtim” şeklinde konuştu.

Öte yandan, hayvan pazarında yoğunluğun olduğunu ancak yoğunluğun satışlara yansımadığına dikkat çeken besiciler, getirdikleri hayvanların bir kısmını sattıklarını, bir kısmını da satmaya çalıştıklarını belirttiler.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Elazığ’da bayramın son gününde kurbanlık alma telaşı sürdü
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.