fbpx

Elazığ zabıtasından bayram öncesi sıkı denetim

featured
service

Elazığ’da zabıta ekipleri, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetimlerini artırdı.

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından halk sağlığının korunması amacı doğrultusunda Kurban Bayramı öncesi kent genelinde şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetim gerçekleştirildi. İşletmeler, temizlik ve hijyen şartları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama şartları açısından titiz bir denetimden geçirildi. Zabıta ekiplerinin ayrıca bayram süresince herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için de kurban satış ve kesim noktalarında denetimlerini aralıksız sürdüreceği bildirildi.

Ekiplere teşekkür eden esnaflardan Cemal Altunhan, “Ekipler her zaman gelip soruyor. Her işletmenin denetlenmesi gerekiyor. Her çeşit insan var. İşi sağlam yapan da yapmayan da var. Zabıta ekipleri gelip kontrol yaptı. Her tarafa baktılar, fiyatları sordular” dedi.

Bayram öncesi ekiplerin kendilerini denetlediğini aktaran esnaf Mahmut Polat ise “Üretim yerlerini denetlediler. Fiyat etiketlerine baktılar. Denetimlerinin daha ileriki günlerde de devam etmesini diliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
2
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Elazığ zabıtasından bayram öncesi sıkı denetim
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.