fbpx

Elazığ itfaiyesi uyardı: Bir ayda yaşanacak yangın bir günde yaşandı

featured
service

Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün, vatandaşları yangınlara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyardı. Başgün, bir günde 73, 28 günde ise 270 yangına müdahale ettiklerini belirtti.

Elazığ’da sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve rüzgarların etkisiyle yangınlarda artış yaşanıyor. İtfaiye ekipleri, mesai gözetmeksizin çalışarak bu duruma müdahale ediyor. Başgün, 30 yıllık kariyerinde böyle bir yoğunluk yaşamadığını ifade etti.

Başgün, “Bir günde 559 çağrı aldık. Türkiye’nin en iyi itfaiyelerinden biriyiz ama tedbir her şeyin önündedir” dedi.

Haziran ayında sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte otların kuruduğunu ve kuraklık başladığını belirten Başgün, bu sebeple yangınların arttığını söyledi. 28 günde 270 yangına müdahale ettiklerini, 12 sıkışmalı trafik kazasına ve 48 insan kurtarma olayına yardımcı olduklarını belirtti.

Başgün, 26 Haziran Çarşamba günü 73 yangına müdahale ettiklerini ve o gün çağrı merkezine 559 ihbar geldiğini vurguladı.

Yangınların sebepleri hakkında bilgi veren Başgün, vatandaşları rüzgarlı havalarda açık alanlarda ateş yakmamaları konusunda uyardı. Cam şişelerin, sigara ateşinin ve araçlarda bırakılan gözlük gibi eşyaların yangına sebep olabileceğini belirtti.

Başgün, “Ne kadar iyi olursanız olun tedbir her şeyin önündedir. Bir kişi tedbir almadığında komşusunu da riske sokuyor” dedi.

İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Elazığ itfaiyesi uyardı: Bir ayda yaşanacak yangın bir günde yaşandı
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.