fbpx

Dicle Elektrik, Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde 2. oldu

featured
service

Dicle Elektrik, Güneydoğu’da 6 ile kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli güç verme vizyonunun yanında sportif alanda da muvaffakiyetlerini sürdürüyor. Dağıtım şirketinin çalışanlarından oluşan masa tenisi grubu, Diyarbakır’da düzenlenen Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde 16 ekip ortasında 2. olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Diyarbakır Valiliği Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde geçtiğimiz yıl 3. olan Dicle Elektrik, bu yıl muvaffakiyet grafiğini yükselterek 2. olmayı başardı. Dağıtım şirketinde çalışan işçilerden oluşan masa tenisi grubu, bu sayede Kayseri’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını elde etti.

Şirketin farklı departmanlarında çalışan Mustafa Uluyol, Burhan Ülker, Ferhat Elçi, Ahmet Ekici ve Mustafa Okur’dan oluşan Dicle Elektrik masa tenisi ekibi, Diyarbakır Valiliği Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 16 kadronun katıldığı Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde birbirinden kuvvetli rakiplerle uğraş etti. Elemeli lig metoduyla yapılan ve 3 hafta süren ligde yalnızca bir yenilgi alan Dicle Elektrik masa tenisi takımı, ligi Halk Bankası ekibinin akabinde 2. olarak tamamladı. Bu sonuçla Dicle Elektrik, 29 Haziran- 1 Temmuz tarihleri ortasında Kayseri’de düzenlenecek olan Kuruluşlar Türkiye Şampiyonasında Halk Bankası ile birlikte Diyarbakır’ı temsil etme hakkını da elde etti.

Geçtiğimiz yıl Diyarbakır Kuruluşlar Ligi’nde 4’ncü ve Kuruluşlar Türkiye Şampiyonasında ise 17. olan Dicle Elektrik masa tenisi grubunun bu yılki maksadı ise Türkiye’nin en güzel birinci 8 kuruluş grubu ortasında girebilmek. Bu amaca ulaşabilmek için nizamlı olarak idmanlarını sürdüren kadronun kaptanı Mustafa Uluyol, “Geçen yıl kurulan masa tenisi grubumuz, o günden bu yana epeyce âlâ bir muvaffakiyet grafiği çiziyor. Vilayet genelinde dördüncülükten ikinciliğe yükselen kadromuzun bu yılki maksadı, Türkiye Şampiyonasında da bu başarıyı dürdürerek en düzgün birinci 8 kadro ortasına girmektir’’ dedi.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Dicle Elektrik, Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde 2. oldu
Yorum Yap

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

NOT: ✅ Beni Hatırla kısmını aktif hale getirin.