fbpx

Elazığ’da çocukları olmayan çift koruyucu aile aldu: Kızım bana dünyada cenneti yaşattı

featured
service

Elazığ’da yaşayan Bülent ve Emra Şahin çifti, 10 yıllık evliliklerinde çocuk sahibi olamayınca, koruyucu aile olmaya karar verdi.

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuran çiftin başvurusu kabul edildi ve koruyucu aile oldular.

Emra Şahin, bu süreçte evlerine huzur ve mutluluk geldiğini belirterek, “Kızım bana bu dünyada cenneti yaşattı” dedi.

Emra Şahin, çocuk sahibi olma arzularının gerçekleşmediğini, ancak koruyucu aile olarak bu boşluğu doldurduklarını ifade etti.

Koruyucu aile modelinin çocuk sahibi olamayan aileler için ideal bir çözüm olduğunu söyleyen Şahin, “Herkese de tavsiye ediyorum.

Çocukları olmayan akraba ve arkadaşlarıma her gördükçe tavsiye ediyorum. Onlara kızımı gösteriyorum. Çok güzel bir mutluluk” dedi.

Hayatlarında çok şeyin değiştiğini dile getiren Şahin, “Eve mutluluk geldi, bir çocuk sesi geldi ve huzur geldi. Eşimle her şey daha güzel oldu. Bütün geleceğimi artık kızım için ayarlıyorum. Kızım bana bu dünyada cenneti yaşattı” şeklinde konuştu.

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Koruyucu Aile Biriminde görevli personeller, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü kapsamında aileyi ziyaret ederek, çocukla vakit geçirdi. Ziyarette konuşan psikolog Fulya Tutak, “Koruyucu aile hizmeti Elazığ’da 27 aile, 36 çocuğumuz olarak devam etmektedir. Amacımız aile sayımızı arttırmak, daha çok çocuğun ailesi olmasına vesile olabilmektir” dedi.

İHA

0
vay_be_
Vay Be!
1
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Elazığ’da çocukları olmayan çift koruyucu aile aldu: Kızım bana dünyada cenneti yaşattı

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!