fbpx

Bu kurbanlığın benzeri çok az, bin 850 kiloluk ‘Paşa’ yeni sahibini bekliyor

featured
service

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde hayvancılık yapan Serdar Demir, çocuk gibi büyüttüm dediği ve ‘Paşa’ ismini verdiği kurbanlık, yaklaşık bin 850 kilo ağırlığıyla alıcısını bekliyor.

Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte yurt genelinde kurbanlıklar görücüye çıkmaya başladı. Çemişgezek ilçesinde, çocukluğundan itibaren büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Serdar Demir’in 2,5 yaşındaki Paşa isimli boğası, yaklaşık 1 ton 850 kilograma ulaştı. Satışa çıkardığı kurbanlık için pazarlık yoluyla uygun fiyat belirleyeceğini aktaran Demir, paşa isimli boğasıyla birlikte 15 büyük baş hayvanını da görücüye çıkardı.

Büyük baş üreticilerinin çoğunluğunun 50 yaş üstü olduğunu, gençlerin hayvan üretimine ilgi göstermediğini aktaran Serdar Demir, “Ben Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde büyük baş hayvan üreticiliği yapıyorum. Üretmek güzel bir şeydir. Kahvehanelerde boş oturacağımıza üretmemiz gerekiyor. Yetiştirdiğim hayvanların içinde Paşa isimli boğa benim için özeldir. Bu güne kadar özel baktım bugüne kadar. Ben 50 yaşındayım. Üretmek istiyorum. Ölünceye kadar da üretmekten vazgeçmeyeceğim. Çünkü ülkemizde üretim sorunu var. Gençlerimiz büyük baş hayvan üretmek istemiyor. Şu an hayvancılıkla uğraşanların büyük çoğunluğu 50 yaş üstü insanlar. Üretmeye devam, üretmekten vazgeçmek yok. Tosunum 1 ton 850 kilogram geliyor. Ona çocuk gibi baktık. İsmini Paşa koyduk. Çemişgezek ilçemizde üretilen arpalar, yemler, samanlar ve yonca balyalarıyla besledik. Tosunumuz şu anda bin 850 kilogram geliyor. Tartmışız. Kurbanlık almak isteyen dostlarımızı çiftliğimize bekliyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Bu kurbanlığın benzeri çok az, bin 850 kiloluk ‘Paşa’ yeni sahibini bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

🥰 Ailemize hoş geldin. Seni Hepsi Elazığ platformunu aktif kullanmaya davet ediyoruz.

Ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yap veya hesap oluştur, üstelik tamamen ücretsiz!

Not: ✅ Beni hatırla seçeneğini aktif hale getir.