fbpx

Atık materyallerden yaptıkları salla Van Gölü’nün ortasında konser verdiler

featured
service

Van’da misyonlu Denizlili öğretmenler, Dünya Etraf Günü’nde plastik kirliliğine dikkat çekmek için farklı aktifliğe imza attı. Atık plastik şişelerden yaptıkları salla Van Gölü’ne açılan öğretmenler, gölün ortasında küçük konser verdi.

Dünya Etraf Günü’nde plastik kirliliğine dikkat çekmek için atık plastik şişeleri toplayan Van Erciş’te vazifeli Denizli Çallı müzik öğretmeni Hamza Oğul Yayan ve sınıf öğretmeni Acıpayamlı Oğuzhan Yaman ile matematik öğretmeni Furkan Yaşar, tahta modülleri ipler ve koli bantlarını kullanarak atık plastik şişelerden sal yaptı. Plastik şişelerden yaklaşık 2 saatte yapılan sal, tekrar plastik şişeler ve tahta kesimlerinden yapılan kürekle birlikte Van Gölü’ne indirildi. Sala klarneti ile binen Van Erciş’te 3 yıldır müzik öğretmenliği yapan Hamza Oğul Yayan klarnetiyle sevilen ‘Belki’ ve ‘Benim Yerime de Sev’ isimli müzikleri Van Gölü’nün ortasında çaldı, meslektaşı Furkan Yaşar da gitarıyla müziğe eşlik etti.

Van’da misyonlu Denizlili öğretmenlerin Dünya Etraf Günü’nde plastik kirliliğine dikkat çekmek için Van Gölü’nde yaptığı aktiflik gölü ziyarete gelen yerli ve yabancı konuklarla Vanlılar tarafından büyük ilgiyle izlendi. Bilinçsizce tabiata atılan plastik atıkların yok olmasının yüz yılları bulduğunu anlatan öğretmenler, etrafın korunması ve gelecek nesillere pak bir tabiatın bırakılması için herkese büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

“Dikkat çekmek istedik”

Dünya Etraf Gününde plastik atıklara dikkat çekmek için farklı bir aktiflik düzenlemek istediklerini anlatan Müzik Öğretmeni Hamza Oğul Yayan, “Çevre gününde plastik atıklara dikkat çekmek için 70 atık plastik şişeden sal yaptık. Yaptığımız salla Van Gölü’ne açıldı. Müziğimizi gölün ortasında yaptık. Çok hoş ve farklı bir aktiflik oldu. Toplumsal medyada da etkinliğimiz büyük ilgi gördü” dedi.

İnternet üzerinden yaptıkları aktifliğe çok fazla beğeni geldiğini anlatan sınıf öğretmeni Oğuzhan Yaman ise “Van Gölü’nde yaptığımız aktifliği toplumsal medya hesaplarımız üzerinden paylaştık. Görüntümüz büyük ilgi gördü. Etkinliğimiz Vanlılar tarafından da çok beğenildi” diye konuştu.

Kaynak: İHA

0
vay_be_
Vay Be!
0
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
0
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
0
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
0
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
0
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Atık materyallerden yaptıkları salla Van Gölü’nün ortasında konser verdiler

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!