fbpx

Adalet Bakanlığı’ndan Elazığ Açık Cezaevinde Meydana Gelen Olayla İlgili Açıklama Geldi

featured
service

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Elazığ Açık Cezaevinde meydana gelen olay hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, bazı basın-yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada yer alan “Cezaevinde silahlı saldırı” başlıklı haberlere ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, 5275 sayılı Kanun’un 14. maddesine atıfta bulunularak, açık ceza infaz kurumlarının hükümlülerin iyileştirilmeleri, çalıştırılmaları ve meslek edindirilmelerine öncelik verilen, firara karşı engelleri ve dış güvenlik görevlisi bulunmayan kurumlar olduğu vurgulandı.

5 Temmuz 2024 tarihinde Elazığ Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunun etrafında bulunan tel örgülerden atlayarak kuruma giren bir şahsın, adli suçtan hükümlü olarak barındırılan M.B.’yi ateşli silahla bacağından yaraladığı bildirildi. Yaralanan hükümlünün vakit kaybetmeden ambulans ile hastaneye sevk edildiği ve hayati tehlikesinin bulunmadığı, genel sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Olayla ilgili Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığı ve Genel Müdürlük tarafından da idari soruşturma başlatılarak kontrolör görevlendirildiği belirtildi. Saldırıyı gerçekleştirdiği değerlendirilen failin de aralarında bulunduğu beş kişinin gözaltına alındığı ve sorgularının devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

İHA

12
vay_be_
Vay Be!
3
el_z_l_ya_yak_r_
Elâzığlı'ya yakışır!
3
olacak_i_de_il_
Olacak iş değil!
3
_ok_z_ld_m
Çok üzüldüm
3
bunu_da_g_rd_k_
Bunu da gördük!
9
e_bu_da_oldu_ya_
E bu da oldu ya!
Adalet Bakanlığı’ndan Elazığ Açık Cezaevinde Meydana Gelen Olayla İlgili Açıklama Geldi

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!