2023 Yılı Bedelli Askerlik Ücreti Belli Oldu

featured
Bedelli Askerlik Ücreti
service

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan memur ve emeklilere yapılacak olan %30 maaş zammı ardından yapılan hesaplamalara göre bedelli askerlik ücreti de belli oldu.

2023 yılı için bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu?

Bedelli askerlik yapacak kişiler için ücret 2022 yılının Temmuz ayında 80.064 TL olarak belirlenirken yeni yılda memur ve memur emeklisinin maaşına yüzde 30 oranında zam yapılması üzerine bedelli askerliğe de aynı oran zam yapılması bekleniyordu.‬

Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 2023 yılının ilk 6 ayında geçerli olacak bedelli askerlik ücreti 93 bin 258 lira olarak belirlendi.

Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen ve bu sayede milyonlarca vatandaşın ücret ödeyerek tamamladığı askerlikte bu yıl ki ücretler 93 bin 258 liraya yükseldi.

Bedelli askerlik ücretine taksit yapılıyor mu?

Hayır, 7179 sayılı Askeralma Kanunu 9’uncu maddesi ve Askeralma Yönetmeliği’nin 61’inci maddesi gereğince bedelli askerlik hizmeti için belirlenen tutarlar tek seferde ödeniyor, taksit yapılmıyor.

Bedelli askerlik ücretleri nasıl ödenir?

Bedelli askerlik başvuruları hem askerlik şubelerinden hem de e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Başvurusunu yapan adaylar için ödeme süreci hemen başlıyor.

Başvuru şartlarını taşıyan yükümlüler ödemelerini, peşin olarak Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Defterdarlıklar veya Malmüdürlüklerine T.C. Kimlik Numarası beyan ederek yatırabilecekler.

Bedelli askerlik ücreti neye göre belirlenir?

Her yıl memur maaş zammına endekslenmiş biçimde 2 kez artan bedelli askerlik ücreti 2023 Temmuz ayına kadar 93 bin 258 lira oldu.

2023 Yılı Bedelli Askerlik Ücreti Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hepsi Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!